Mecidiyeköy mah. Mecidiyekuyu sok. No:25/A
ŞİŞLİ / İSTANBUL

Fotokopi Kiralama Hakkında

Fotokopi Kiralama Nedir?

Fotokopi kiralama, kopya başı fotokopi, fotokopi kiralama, fotoğraf yazıcısı kiralama, haftalık, fotkopi kiralama, aylık fotokopi kiralama, günlük fotokopi kiralama gibi ifadelerle de tanımlanan sistem, uzun ve kısa dönemli fotokopi makinaları kullanımı için önerilen bir yoldur.

Fotokopi kiralamanın avantajları

Atz Bilişim ile yapacağınız kiralama anlaşması ile kazançlı çıkmanızı garanti ediyoruz. Türkiye’de fotokopi kiralama hizmetlerinde en eski ve en deneyimli kurumla çalışmanın farkını yaşamaya sizleri de davet ediyoruz.

Sayfa Başı Anlaşma : Bir kopya için sabit fiyattan yapılan anlaşmadır.

Anlaşma iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar;

 • Komple Fotokopi Kiralama sistemi
 • Leasing Fotokopi  Kiralama sistem

Sayfa başı anlaşma için Aylık belirli sayfa kopya adetiniz olmalıdır. Bu anlaşmada minumum sıınırlara uygun olmalıdır. Bu sistemde, yüksek sayfa baskı adetlerinizde ücretler tamamen lehinize işlemektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için satış ve destek ekibimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Birim Sayfa Maliyetiniz Ne Kadardır?

Çoğunlukla satın aldığımız makinenin kullanım malzemelerini ve servis / bakım hizmetini tek bir firmadan temin ederek ürünün çalışmasının sürekliliğini sağlamayı ve daha kaliteli hizmet almayı amaçlarız. Bu sayede işletim maliyetlerini de kontrol edebileceğimizi düşünürüz. Ancak bu işlem hiç de göründüğü kadar kolay değildir.

Önemle üzerinde durduğumuz konular ;

 • Sarf malzemelerinin ömrü ne kadar? Fiyatı ne kadar ?
 • Hangi parça ne zaman değişmeli?, güncel fiyatları ne kadar?,
 • Gerçekten bu parça değişmeli mi? Yıllık bakım anlaşması gerekli mi?
 • Makinem garantili mi? Bu işlem garanti dahilinde mi?

Satın alma işlemlerini yapan ve servis anlaşmalarını takip eden kişiler genellikle bu tip soruların cevaplarını ararlar ve bir sürü uyulması gerekli prosedürü uygulamakla uğraşırlar.

Sonuçta ürüne sahip olduktan sonra, tüm kullanım ömrü boyunca yaptığınız masrafları ürettiğiniz doküman adedine böldüğünüzde birim sayfa maliyetinizi bulabilirsiniz. Ancak, yeni aldığınız veya kullanmakta olduğunuz ürünün “Birim sayfadaki maliyeti ne kadardır? “ sorusunun cevabı maalesef hiçbir zaman tam belli değildir. Çünkü neyin ne zaman değişeceği üretilen dokümanın içeriğine (kopya yoğunluğuna) , makinenin bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığına, kullanıcılara, çalıştığınız firmanın teknik servisinin kalitesine ve biraz da şansa bağlıdır.

Yıl Boyunca Ne Kadar Harcama Yapacaksınız?

Bu soruya kesin ve net cevap verebilmek için her türlü malzemeyi ve işçilik giderlerini kapsayan bir birim maliyete ihtiyacınız bulunmaktadır.

Aldığınız, Fotokopi makineleri ve Lazer yazıcılarında, aldığınız ürünün sayfa başı maliyetini ilk günden bilmeniz ve yıl boyunca sabitlemeniz mümkündür. Almış olduğunuz ürün için teknik servisimizle yapacağınız Sayfa Başı Maliyet Anlaşması ile sabit birim baskı bedeli altında :

 • Tüm kullanım malzemeleri ( toner, drum, developer vs.)
 • Değişmesi gereken tüm yedek parçalar,
 • Anlaşma süresi boyunca gerekli yerinde servis işçiliği,

Anlaşma kapsamında size ayrıca bir ücret alınmadan ve sınırsız olarak size sunulur.

“Sayfa Başı Fotokopi Kiralama Maliyet Anlaşması“ Nasıl Uygulanır ?

Teknik servisimizle yapacağınız bir anlaşma ile, her ayın sonunda ay içinde yaptığınız baskı adedi ile size önerilen birim sayfa maliyetiniz çarpılarak bulunan tutar Hizmet Bedeli olarak fatura edilir. Ay içerisinde yapacağınız tüm baskılar için gerekli olan sarf malzeme, yedek parça ve bakım desteği sınırsız olarak size sunulur.

Sayfa Başı Maliyet Anlaşması ile ;

 • Yıl boyunca tüm baskı giderlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.
 • Sürpriz maliyetler ortadan kalkar.
 • Değişmesi gereken parçalar için sizin onayınıza ihtiyaç gerekmeksizin değişimlerinin gerekli olduğuna teknisyenimiz karar verir ve değiştirir. Parça değişimleri size ek bir maliyet getirmeyecektir.
 • Kullanım malzemelerini önce kullanır, yaptığınız baskı adedi kadar ödeme yaparsınız.
 • Toner, drum, developer vs. gibi sarf malzemelerini önceden alıp stok maliyetine katlanmak zorunda değilsiniz.
 • Stoklu çalışmak zorunda olduğunuz sarf malzemelerinin takibi ve kontrolü için iş gücü ve zaman harcamak zorunda kalmazsınız.
 • Ay içinde aldığınız kopyaların bedelini ay sonunda veya bir ay sonra ödeyebilirsiniz.
 • Firmanıza ve kopya adetinize uygun cihazları bizden talep ederek bu cihazlar için anlaşma süresince hiç bir bedel ödemezsiniz.
 • Anlaşma süresince firmamız cihazların sürekli çalışmasından ve gerekli ise ek cihaz koymak ile yükümlüdür.
 • Arızalan cihaz veya onarım işlemi uzun süren cihazların yerine yedek cihaz bırakmak firmamızın sorumluluğundadır.

Sonuç olarak; Sayfa Başı Maliyet anlaşması ile kontrol etmeniz gereken tek unsur makinenizin kaliteli kopya verip vermediği olacaktır. Diğer tüm prosedürleri bir kenara bırakıp, dokümanlarınızı çoğaltırken sürpriz maliyetlerle karşılaşmayacağınızı ve maliyetinizi düşürmenin huzurunu yaşayacaksınız.

FOTOKOPİ KİRALAMA FİYATLARI

Fotokopi Kiralama Fiyatı, ortalama bir aralığa sahip olsa da net bir ücreti yoktur. Bunun sebebi, aylık çekim adetlerine ve istenen özelliklere göre değişiklik göstermesidir. Dolayısıyla, fiyatlar genellikle müşteri ile karşılıklı iletişim halinde, ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

İletişim formumuzu doldurup, ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşıp, ihtiyaçlarınızın belirlenmesinin ardından kopya başı birim fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

No Comments Yet.

Leave a comment